strzałka do góry
Newsy/ Reminiscencja już na DVD i Blu-ray™

Postapokaliptyczny thriller już na Blu-ray™ i DVD!



Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w której podróż przez utracone wspomnienia staje się możliwa. Reminiscencja ukaże się na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada. 

Nick Bannister (Jackman), prywatny detektyw umysłu, porusza się po mrocznym, pociągającym świecie przeszłości, pomagając swoim klientom uzyskać dostęp do utraconych wspomnień. Żyjąc na obrzeżach zatopionego Miami, jego życie zmienia się na zawsze, gdy przyjmuje nową klientkę, Mae (Ferguson). Prosta sprawa rzeczy zgubionych i znalezionych staje się niebezpieczną obsesją. Gdy Bannister walczy o odkrycie prawdy na temat zniknięcia Mae, odkrywa brutalny spisek i musi ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: jak daleko posunąłbyś się, by zatrzymać tych, których kochasz?

Mój bohater Nick Bannister jest weteranem wojennym, który podczas wojny używał nowoczesnej technologii. Jesteśmy w niedalekiej przyszłości. Miami jest zalane, przypomina Wenecję. W tym zmienionym klimacie jest tak gorąco, że ludzie żyją nocami, ponieważ funkcjonowanie w dzień staje się niebezpieczne. Moja postać prowadzi firmę, korzystającą z technologii zwanej maszyną wspomnień, która podczas wojny była używana do wchodzenia w umysły ludzi i znajdowania prawdy o tym, co się wydarzyło - w zasadzie służyła do ich przesłuchiwania. Dzięki tej maszynie możliwe jest przeżywanie wspomnień na nowo – mówi o swojej postaci Hugh Jackman.

Aktor od samego początku był zafascynowany scenariuszem oraz światem stworzonym przez reżyserkę Lisę Joy – pisarkę, producentkę i reżyserkę, która ma na swoim koncie świetnie przyjęty serial produkcji HBO „Westworld”. Skąd wziął się pomysł na fascynujący scenariusz, przenoszący widza w przyszłość?

Gdy będąc w ciąży Joy dowiedziała się o śmierci swojego dziadka, wspomnienia zaczęły wracać. Wizja zakończenia się jednego życia, a narodzin nowego, stała się motywem do zastanawiania nad wspomnieniami jakie człowiek gromadzi przez całe swoje życie.

Niektóre z najbardziej niesamowitych momentów życia tkwią w naszych głowach, są to historie do których wciąż wracamy, które sprawiają, że warto żyć. Czasami te historie nie są udostępniane nikomu innemu, więc kiedy odchodzisz, one odchodzą wraz z tobą. Myślę, że w końcu wszyscy stajemy się opowieściami. Łączymy się przez pokolenia. Zawsze w głowie miałam taka myśl: „Spróbuj, aby twoje czyny były dobre, abyś dodała temu światu więcej radości, niż z niego wyniosłaś” - mówi reżyserka.

Joy doskonale wiedziała, kogo chce obsadzić w swoim filmie – rola Nicka została stworzona specjalnie z myślą o Hugh Jackmanie. Uwage Jackmana przykuł przede wszystko, zaskakujący i intrygujący scenariusz.

Po przeczytaniu 20 stron scenariusza, zadzwoniłem do mojego agenta i powiedziałem: Nie skończyłem jeszcze czytać, ale na pewno zrobię ten film. Pomyślałem, że świat przedstawiony w filmie jest bardzo oryginalny. Uważam, że widzowie coraz częściej chodzą do kina, żeby zobaczyć coś, czego wcześniej nie widzieli. Zanurzyć się w świecie, którego nie znają. Chcą wyruszyć w podróż, której się nie spodziewają i właśnie to otrzymują od Lisy Joy. Reminiscencja ma jedno z najlepszych zakończeń, z jakimi spotkałem się ostatnio w kinie – mówi aktor.

Akcja Reminiscencji umiejscowiona jest w świecie przyszłości, zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.  Aby przedstawić w filmie futurystyczne, zatopione Miami, Joy zwróciła się o pomoc do swoich przyjaciół z którymi współpracowała przy „Westworld” czyli Paula Camerona, Howarda Cummingsa i Marka Yoshikawy. Z pomocą specjalistów od efektów wizualnych, udało się umieścić miasto pod wodą, lecz okazało się, że nagrywanie scen w takich warunkach nie będzie proste. Ekipa nagrywała sceny korzystając z łodzi, co jednak, jak mówi Lisa Joy, sprawiało im dużo zabawy.Dzięki filmowaniu scen po części w prawdziwej wodzie, udało się osiągnąć bardzo realistyczny efekt, którego oczekiwała reżyserka.

Reminiscencja, ekscytujący, dystopijny kryminał,zadebiutuje na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada. 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Komentarze Hugh Jackmana, Thandiwe Newton i innych
  • Kulisy filmu; Tworzenie wspomnienia – czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach
  • Teledysk do piosenki „Save My Love”, stworzonej na potrzeby filmu
  • Welcome To Westworld – Zwiastun serialu HBO “Westworld.”

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie Wspomnienia – Czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach.

 

 

Artykuł przygotowany przez B.L.




Kup teraz on-line:





Znajdź w sklepach stacjonarnych:





Więcej newsów
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni na Blu-ray™ i DVD!

Przygody nowego bohatera Marvel Cinematic Universe! Do filmowego uniwersum Marvela wkracza nowy superbohater w przełomowym filmie opowiadającym...

Free Guy na Blu-ray™ i DVD!

Przepełniona akcją, wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem w roli urzędnika bankowego, który odkrywa, że jest drugoplanową postacią...

Diuna na 4K Ultra HD Blu-Ray™, Blu-Ray 3D™, Blu-Ray™ i DVD

"Diuna" wizualno-muzyczne arcydzieło z gwiazdorską obsadą - adaptacja kultowej książki Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve!

Cry Macho na DVD i Blu-ray™

Czterokrotny zdobywca Oscara® Clint Eastwood powraca w szczytowej formie jako aktor i reżyser.

Młody Sheldon, Sezon 4 już na DVD!

Czwarty sezon serialu o dzieciństwie Sheldona Coopera - bohatera kultowej "Teorii wielkiego podrywu" już na DVD!

Wcielenie na Blu-Ray™ i DVD

krwawy i bezkompromisowy horror w reżyserii Jamesa Wana - twórcy serii "Obecność".

Wyprawa do dżungli na Blu-ray™ i DVD

Inspirowana słynną atrakcją parku rozrywki Disneyland opowieść o pełnej przygód wyprawie do amazońskiej dżungli charyzmatycznego kapitana...

Mistrz na DVD, Blu-ray™ i VOD

Historia Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, legendarnego pięściarza z KL Auschwitz! Jeden z najgłośniejszych filmów tego roku...

Reminiscencja już na DVD i Blu-ray™

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości,...

Kosmiczny mecz: Nowa era na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD

Zobacz niezapomniane mecze koszykówki z udziałem gwiazd NBA, Królika Bugsa i reszty animowanej paczki!
Druga część kultowego Kosmicznego...

Czarna Wdowa na DVD, Blu-ray™ i Blu-ray™ Steelbook

Długo oczekiwany film Marvela, po raz pierwszy w pełni prezentuje prawdziwą historię Natashy Romanoff. Czarna Wdowa jest jedną z najbardziej...

Raya i ostatni smok już na DVD!

Ekscytująca, epicka podróż do fantastycznego świata Kumandry, w którym dawno, dawno temu ludzie i smoki żyli razem w harmonii.